У оквиру шест часова ОЈР током месеца септембра,са ученицима IV 2 разреда радило се на формирању културе понашања и одговорног односа према околини.

Планиране активности су већином реализоване у учионичком простору.Изузетак су била два часа проведена у разгледању околине преко сеоског атара где су имали прилике да  примете последице неодговорног односа човека према сопственој средини.

Предложене су мере за  њихову санацију уз помоћ локалне самоуправе.

Ученици су задовољни радом на овим часовима и износе нове идеје за наредни период,што је увек добродошло.

Проф. разредне наставе Јелица Исаиловић Илић

*****************************

Током месеца октобра,у оквиру часова ОЈР,бавили смо се старим заборављеним играма.Изузетно лепо време током читавог месеца нам је омогућило максималан боравак у природи где смо се кликерали и играли ластиша.Ученици су са великом пажњом слушали упутства како се ове играју и надасве у њима уживали.Било је евидентно да су се на њих“примили“ јер се све то на великим одморима проширило и међу другом децом тако да смо у оквиру Дечје недеље организовали турнир у кликерању између ученика 2.3.и 4.разреда.Лоше време почетком новембра је ове игре бацило у сенку али ће нас оне чекати поново на пролеће.

*****************************

У оквиру пројекта ОЈР у току десет дана јануара и месеца фебруара активности ученика IV2 одељења су биле усмерене на израђивање поклона прикладних за Дан жена.Износили су своје идеје,прикупљали материјал,истраживали на интернету како су се тиме бавили њихови вршњаци у неким другим школама,организовали се групно или у пару и израђивали прикладне честитке,поклоне,писали и декорисали рукописе својих песама посвећених мамама.Време проведено у овом раду је протекло у квалитетном дружењу и за собом оставило продукте који ће развеселити њихове мајке за наступајуће празнике.На тај начин нисмо дозволили да за тај диван дан будемо неспремни.Овај пројекат смо насловили са ,,Најлепша мама на свету,моја мама“.Фотографије у прилогу показују резултате њиховог рада.

*****************************

У протеклом периоду смо већину активности организовали у идеалним природним условима који погодују многим радионицама у вези физичког и здравственог васпитања као и оним који се односе на сређивање школског дворишта.

Ученици су се бринули о одржавању зелених површина на којима су се овог пролећа одржавали часови у природи.У корелацији са природом и друштвом,где се говори о животним заједницама радили смо ( подељени у групе ) на изради макета парка,по њиховој идеји и скици и на пригодној изложби бирали најкреативнија решења.

Све у свему,током часова ОЈР,у протеклој школској години,сви смо се дивно забављали,дружили и свашта корисно научили.За следећу годину,пуни нових идеја,планирамо наставак овог вида дружења и учења кроз игру.