Ученице наше школе учествовале су у радионици ,,Проговори да видим ко си“ које су реализоване 18. и 19. јуна у Центру за стручно усавршавање Шабац. Уз интерактивна предавања и практичне вежбе које су водили Милан Босиљчић, дипломирани глумац и Слободан Роксандић, мастер комуниколог из удружења “Изражајност”, учесници су имали прилику да унапреде културу говора и усменог изражавања.

Сандра Бановац, ученица четвртог разреда, истакла је да су предавачи били јасни у објашњењима, те да је сазнала много занимљивости о нашем језику, што је предавање учинило додатно интересантним. Њена другарица из одељења, Ива Младеновић, као предност је истакла прилику да упозна нове људе и да са њима прошири своја знања и комуникационе вештине.

,,Веома позитивни предавачи који знају лепо да нас усмере и појасне нам све што је потребно. Подстакли су нас на размену мишљења рекавши нам да нема погрешних одговора и то нас је додатно мотивисало да учествујемо у разговору“, закључила је Ива.