Tрадиционално, на Видовдан, градоначелник Шапца Александар Пајић уручио је Видовданске награде ђацима генерације, као и најуспешнијим ученицима и наставницима са територије општине Шабац. Ове године из наше школе награђена је Маја Милинковић (8-1) за освојено 2. место на Републичком такмичењу из историје, као и њен ментор – наставница историје Кристина Милосављевић. Ученица Драгана Вуковић (8-1) награђена je за освојено 3. место на Републичком такмичењу из биологије, као и њен ментор – наставница биологије Ивана Воротовић. Ученица Анђелина Тадић (8-1) награђена је за освојено 2. место на Републичком такмичењу из ликовне културе под називом ,,Уметност писма“, затим за 2. место на Републичком такмичењу из ликовне културе под називом ,,Светосавље и наше доба“, као и 3. место на Републичком такмичењу из ликовне културе под називом ,,Дани Николе Тесле“. Ментор је наставник ликовне културе Данка Милићевић.

Ове године титулу ђака генерације понела је Маја Милинковић, ученица 8-1.