У четвртак, 10. октобра, у Петловачи је дан посвећен цртању. Ученици трећег разреда су на балонима исписивали речи на које их подсећа реч толеранција. Тако исписане балоне су, потом, надували и размењивали са својим другарима.

Затим је свако од ученика имао задатак да на својој левој руци напише реч на коју помисли када чује реч толеранција. Ученици су формирали круг држећи се за руке и то овековечили фотографијом која ће их сећати на овај дан.

Након тога, ученици млађих разреда имали су прилику да на школском терену цртају нешто по својој жељи кредама у боји. Могле су се прочитати и речи које их асоцирају на слоган овогодишње Дечије недеље: ,,Ја сам дете, имам план: толеранција и љубав за сваки дан!“ Неке од речи су: љубав, поштовање, искреност, уважавање, давање, помагање…

Извештај послала Сузана Тарлановић.