Дана седмог, осмог и деветог октобра у ОШ „Јован Цвијић“ у Змињаку и Петловачи обележена је Дечија недеља под слоганом „Ја сам дете имам план: Толеранција и љубав за сваки дан!“, у сарадњи са стручним сарадником-психологом.

У првом циклусу образовања ученици 3-1 и 3-2 присуствовали су радионици на тему „Емпатија“. Дискутовали су о појму емпатије, помогли Милошу и Сандри у невољи и направили диплому другу из одељења, због тога што јесте.

У другом циклусу образовања ученици 7-1 и 7-2 ставили су се „у туђе ципеле“. Причу Црвенкапа сагледали су из угла „Злог вука“ и говорили о својим искуствима када је требало сагледати и другу страну приче.

Како у нашој установи предшколску групу похађају и најмлађи, они су могли да науче, препознају која су то основна осећања и да наведу примере када су се тако осећали. Радионицу „Емоције“ похађала је предшколска група у матичној школи.