У оквиру Дечије недеље реализован је Музички дан. Активност је одржана 10. октобра у кабинету музичке културе. Учествовали су ученици свих разреда подељени у две групе – на млађе и старије. Изводили су две задате кореографије: Ram Sam Sam и Macarena.

Покрете и њихову синхронизацију са музичком пратњом, осим наставнице музичке културе Бојане Абазовић, демонстрирао је и ученик осмог разреда, Миљан Дрмановић. За техничку подршку био је задужен такође ученик осмог разреда, Андрија Вујиновић. Након демонстрације кореографија, ученици су их понављали неколико пута, трудећи се да испоштују одређене задатаке – у првој нумери брзину која се сваким понављањем повећава, а у другој смењивање кореографских секција и мировања.

Ученици су се радо одазвали задацима и успешно их испунили.