Поштовани,

Са задовољством вас обавештавам да је завршни испит на крају основног образовања и васпитања реализован успешно, у складу са прописима и стручним захтевима. Томе сте допринели сви ви који сте водили рачуна о томе да своје различите комплексне и одговорне улоге током овог испита, спроведете на највишем нивоу квалитета.
Поносна сам на чињеницу да су сва три дана завршног испита протекла по плану и у најбољем реду. Томе је свакако допринела добра координација и сарадња свих актера. Омогућили сте свим ученицима једнаке услове за полагање завршног испита, а Министарство просвете и Влада Републике Србије су омогућили додатне ресурсе и подршку за већу ефикасност и краће рокове за добијање информација о резултатима, за шта су сви врло заинтересовани.
Посебно се захваљујемо школским комисијама које су доследно примењивале прописане процедуре, при чему је показана пуна посвећеност и преданост. Сви заједно, вођени истим циљем – да успешно реализујемо овогодишњи завршни испит, урадили смо значајан посао. Као и најчешће до сада, показало се да смо уједињени у заједничкој тежњи, а то је унапређење свих процеса важних за образовни систем.
Према прелиминарним резултатима са завршног испита, можемо рећи да су наши, сада већ бивши осмаци, спремни за наставак школовања, а сада је пред њима доношење одлуке о избору средње школе. Молимо вас да пружите подршку вашим ученицима да изаберу најбољу прилику за упис у средњу школу.
Због свега наведеног, изражавам захвалност за укупно ангажовање током свих фаза реализације завршног испита, који је одржан од 18. до 20. јуна 2024. године.

С поштовањем,
Проф. др Славица Ђукић Дејановић, министар