Ученици четвртих разреда из Змињака и Петловаче посетили су нову сталну поставку у Музejу на Мишару посвећену славном боју. Историчар народног музеја у Шапцу и кустос Бранислав Станковић одржао је историјски час основцима и упознао их са историјом Првог српског устанка.

Међу присутнима је био и градоначелник Шапца који је изјавио да га радује што Музeј има посетиоце, а посебно када су то основци из шабачких школа.

,,Кроз предавање кустоса могу да сазнају више о историји свог краја, те да на другачији начин сагледају школско градиво. Кустоси и запослени у ТОШ-у су веома заинтересовани да своје знање пренесу на децу и посетиоце Музеја. Верујем да славна прошлост Шапца и Србије треба да буде представљена младим генерацијама. Ово има вишеструки значај за ученике, али и све оне који посете поставку. Надам се да ће од пролећа Мишар бити стална станица екскурзија. Негујемо културу сећања на славну прошлост“, закључио је др Пајић.