Ученице 7 разреда из Змињака – Маја Милинковић, Лена Вујичић и Матеја Адамовић – опробале су се у улози наставника енглеског језика. Наиме, током месеца октобра и новембра, оне су одржале два часа на којима су својим вршњацима покушале (и успеле) да објасне употребу герунда и инфинитива, као и употребу времена Past Simple и Past Continuous.

Оне су своје задатке схватиле веома озбиљно, те су се потрудиле и направиле презентације које су на сликовит начин употпуниле граматичка објашњења, а урађен је и пано како би у сваком тренутку могли да се подсете која је, беше, разлика између I stopped doing… и I stopped to do…

Наставница Светлана Петронијевић је изразила задовољство одржаним часовима. Ђацима се, такође, допао овакав начин учења, а нарочито ученици-наставници Матеји Адамовић која себе у будућности види са друге стране катедре.