У организацији програма „Школе за 21. век“, једног од највећих регионалних едукативних пројеката који је покренуо Британски савет, а финасирала влада Уједињеног Краљевства, 12.5.2022. године одржано је велико државно такмичење у програмирању уз помоћ микробит уређаја на којем су ученици основне школе „Јован Цвијић“ освојили друго место.

Пројекат под називом „Хелси“ (Help me see) осмислили су ученици осмог разреда, Никола Митровић и Милан Баштовановић, заједно са ментором Синишом Станојчићем. Пројекат је реализован као одговор на смањење неједнакости код особа са инвалидитетом као једним од циљева одрживог развоја. У финалном такмичењу је приказано 20 најбољих пројеката реализованих уз помоћ микробита, где је пројекат Хелси наишао на позитивне реакције како комисије, тако и чланова Британског савета.