Првог септембра приређена је свечаност на Тргу шабачких жртава за 1128 ђака првака. Међу радозналим и веселим погледима могли сте видети и ђаке из ОШ ,,Јован Цвијић“ из Змињака и Петловаче. Они су, заједно са својим учитељицама (Биљаном Ракић и Лепосавом Андрић), дошли да преузму своје веселе ранчеве пуне слова, бројева и слика које им је уручио директор школе Владимир Симовић. Ни киша која је пала није успела да поквари овај радосни догађај, напротив. Шарени кишобрани и распевани Мини и Мики на бини, као и ранац пун изазова, били су више него довољни да вече обоје веселим бојама.

Градоначелник Шапца, др Александар Пајић, обратио се присутнима.

,,Ове године град Шабац је први пут обезбедио бесплатне уџбенике и ранчеве за све прваке са територије нашег града. Образовање јесте и мора да буде један од приоритета сваког друштва. Оно је кључни услов за развој појединца и стварање бољих услова за живот читаве заједнице. Улагање у образовање није трошак, већ улагање у будућност. Ђаци прваци, желим вам срећан полазак у школу!“