Радови на уградњи система за грејање у балон сали у Основној школи ,,Јован Цвијић” у Змињаку напредују предвиђеном динамиком. Балон сала урађена је 2018. године, али у њој није постојало грејање. То ће, међутим, ускоро бити промењено и ученици ће имати неопходне услове за наставу физичког васпитања и рекреацију током хладног времена.

Уградња инсталација за грејање балон сале финансирана је средствима Месне заједнице Змињак. Површина балон сале је 750 квадратних метара, а користи је око 120 основаца и предшколаца у Змињаку.

Тим поводом, школу је посетио градоначелник Шапца др Александар Пајић. ,,С обзиром на то да се приближавамо хладним данима, овај проблем је требало што пре решити. Чинимо све да деца на селу имају све услове не само за образовање, него и за здраво одрастање. Град Шабац наставиће да улаже у образовање јер је то улагање у будућност, а циљ нашег града је да деца са села имају исте услове за образовање као и деца у граду“, закључио је градоначелник.