У оквиру Дечије недеље, а под слоганом ,,Шта детету треба да расте до неба“, одржан је Литерарни конкурс на тему овогодишње Недеље. Организовала га је Драгана Јоцић, наставница Српског језика и књижевности. Учествовали су ученици трећег, четвртог, петог, шестог, седмог и осмог разреда у Петловачи. Награђена је најмлађа учесница, Ивана Ристић, трећи разред. Радови су постављени на Огласној табли матерњег језика. За награду је добила пенкалу и брисач, уз савет да и даље негује лепу реч. Остали учесници су награђени оценом.

,,У склопу проглашења најбољих радова и највредније деце, обележила сам и Светски дан учитеља, похвалом колегама, песмом Добрице Ерића ,,Писмо учитељу“, и на крају колачима које сам сама спремила. Учитељи су се захвалили, као што сам и ја њима, јер су они стуб ослонац образовања сваке земље,“ истакла је наставница Јоцић.