У оквиру овогодишњег обележавања дечије недеље одржана је презентација биолошке секције 3.10.2016. у матичној школи у Змињаку и 5.10.2016. у издвојеном одељењу у Петловачи. Присуствовали су ученици свих разреда.

jelenanaucnidan2016

Ученици и колеге су упознати са досадашњим активностима секције, показан је прикупљени дидактички материјал – хербаријум, инсектаријум, учила као и илустровани панои које су припремили ученици у сарадњи са наставницом биологије Јеленом Вешић. Ученици су имали прилику да погледају микроскопске препарате.

Одржано је научно-популарно предавање, тема је била занимњива ботаника – наставница Јелена Вешић изложила је чињенице о неким од најинтересантнијих примера у биљном свету.

Циљ презентације је био да се заинтересује што више ученика за биологију (редовну наставу, као и додатне активности) и да се приказом досадашњег рада биолошке секције настави традиција да један дан Дечије недеље буде Научни дан.

jovannaucnidan2016

decanaucnidan2016