Са тугом смо примили вест да је епископ шабачки Лаврентије преминуо 23. јануара 2022. године. Рођен је на Савиндан 1935. године у селу Богоштици код Крупња. Свети архијерејски сабор изабрао га је 1989. године за Епископа шабачко-ваљевског. Говорио је енглески, немачки и руски језик. Сви су га знали као великог добротвора, а нарочито школе којима је широкогрудо даривао велики број књига.

Наша школа имала је ту част да га угости чак два пута, због чега смо веома поносни. Тим приликама је даривао књиге школској библиотеци, као и иконице са ликом Светог Саве које су подељене ученицима млађих разреда приликом обележавања Савиндана. Надамо се да ће свима остати у сећању као велики човек доброг срца. Тако ћемо га ми памтити.