Представница Британског савета Стела Дурутовић својом посетом 16. јуна 2021. указала је част нашој школи. Том приликом уручила је награду ученику Ивану Милосављевићу и његовом ментору, наставнику Синиши Станојчићу, за освојено друго место на Републичком такмичењу из програмирања у оквиру пројекта Школе за 21. век.

Британски савет даровао је нашој школи вредан поклон – сребрни пакет са додатним електронским компонентама за микробит пројекте. У ОШ „Јован Цвијић“ организован је свечани дочек и пригодан програм са изузетним задовољством и захвалношћу на овој посети.

Пројектни тим ОШ „Јован Цвијић“ реализовао је пројекат Школе за 21.век, на тему Безбедност саобраћаја на путно-пружним прелазима. Циљ пројекта био је оспособљавање ученика за употребу микробита у настави и подизање свести о значају безбедног и одговорног понашања у саобраћају.