Данас је на Летњиковцу отворен Научни центар за децу и младе у оквиру пројекта „Фабрика идеја за 21. век“. На отварању овог објекта намењеног деци предшколског узраста и ученицима основних и средњих школа били су ученици наше школе: Божидар Јелић, Драгица Симовић и Димитрије Вујиновић, као и директор Владимир Симовић.

Објекат су свечано отворили помоћник министра просвете за средње образовање и васпитање и образовање одраслих Милош Благојевић и градоначелник Шапца др Александар Пајић.

,,У Центру ће се окупљати наши најбољи ученици који ће моћи да развију своје потенцијале уз најбоље предаваче. Пројекат је замишљен као подршка формалном образовном систему. Објекат поседује смештајни капацитет за преко 40 ученика који могу да похађају вишедневне програме. У склопу објеката налазе се кабинети за хемију, биологију и физику, мултимедијална учионица, као и интернет кафе“, изјавио је градоначелник Шапца др Александар Пајић.