На сајту УНИЦЕФ-а дата су упутства родитељима и школским установама, како се заштити од коронавируса:

„Вирус се преноси директним контактом са респираторним капљицама заражене особе (настају кашљем и кијањем) и додиривањем површина загађених вирусом. ЦОВИД-19 вирус може преживети на површини више сати, али једноставна дезинфекциона средства могу га убити.“

Детаљне инструкције родитељима могу се прочитати на страници: Коронавирусна болест (ЦОВИД-19): Шта би родитељи требали знати – Како заштитити себе и своју децу. УНИЦЕФ

Упутство УНИЦЕФ-а школским установама може се преузети са странице: Кључне поруке и акције за превенцију и контролу коронавирусне болести (ЦОВИД-19) у школама – Смернице УНИЦЕФ-а, Светске здравствене организације и Међународне федерације друштава Црвеног крста и Црвеног полумесеца.