Влада Републике Србије донела је на данашњој седници нове мере и прецизирала поједне постојеће, ради спречавања појаве, ширења и сузбијања заразне болести COVID-19.

Донета је одлука о забрани јавног окупљања у затвореним просторијама. Под јавним окупљањем сматра се окупљање у једној затвореној просторији са више од 100 људи.

На основу става епидемиолога, у овом тренутку нема обуставе наставе, али се наставља интензивно праћење ситуације у вртићима, школама и на универзитетима. Министарство просвете, науке и технолошког развоја упутило је инструкцију свим основним и средњим школама у земљи у циљу превенције ширења евентуалне инфекције.

Свакога дана у 18 часова Министарство здравља и епидемиолошке службе обавештаваће грађане о стању корона вируса у Србији.

Такође, апелује се на грађане да приликом организације приватних догађаја као што су свадбе, крштења и сличне манифестације са већим бројем људи, да ти догађаји буду организовани у складу са одлуком која се односи на јавне скупове.

Грађани који имају симптоме које изазива коронавирус не треба да иду у домове здравља или болнице, већ би требало да се обрате дежурном епидемиологу на неки од достављених телефона.
За ближе информације контактирати бројеве телефона +381 64 8945-235 (број који је отворило Министарство здравља), Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“, Улица др Суботића 5, број телефона +381 11 2684-566 или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој грађани бораве:

Завод за јавно здравље Шабац ул. Јована Цвијића бр. 1, 15000 Шабац 064/8605-211