Ученици првог разреда ОШ „Јован Цвијић“, на челу са учитељицом Јелицом Исаиловић Илић, реализовали су свој други пројекат у школској 2019/2020 – Бирам да будем здрав.

Пројекат је дуго трајао, али општи утисак свих учесника и реализатора био је да су се притом сви лепо забављали, јер тема је захвална, актуелна и корисна. Ученици су научили много тога о здравој исхрани. Са примереним беџевима, које су сами израдили, постали су мали промотери здравог живота међу ученицима свих разреда у нашој школи.

Пројекат је овековечен на фотографијама и излагањем резултата рада на зидном паноу у школи.

Прваци су учинили велики напор да својим вршњацима кроз пројекат Бирам да будем здрав понуде мени здраве исхране, одричући се својих „великих љубави“ – грицкалица и слаткиша. Они су на време схватили колико је здрава исхрана битна.

Послушајмо мале паметне главе и наше тело ће нам бити захвално!