У оквиру такмичења Школе за 21. век, које је организовано под покровитељством Британског савета у марту ове године, ученици трећег разреда наше школе освојили су друго место. Димитрије Вујиновић и Милош Ерцеговчевић израдили су пројекат под називом „Систем за рано упозорење од изливања река“. Њихов ментор, учитељ Веско Исаиловић, истакао је да је веома поносан на њихов успех. Циљ пројекта био је оспособљавање ученика од 1. до 4. разреда за употребу микробит окружења у настави и стицање вештина за просперитетну будућност. Тим поводом, представници Британског савета били су гости Јованове школе 14. априла. Упутили су честитке награђеним ђацима, али и директору и свим запосленима који негују таленте својих ученика. Награђеним ученицима уручени су поклони који ће им послужити да надаље развијају своје научне склоности.