12. децембра 2019.године у 12 часова свечано је обележено девет година постојања и рада Центра за стручно усавршавање града Шапца. Наша школа је узела удео у организацији свечане академије са представом „Уморна мама“, чији је аутор наш наставник Веско Исаиловић,а у извођењу ученика шестог,седмог и осмог разреда наше школе.
Цела та седмица у ЦСУ (9-13. децембра) протекла је у разним активностима посвећеним деветогодишњици центра. Тим поводом је у ЦСУ организован и Дечји научни камп, у периоду од 9. до 13. децембра 2019.године, на тему „Како звучи наука“. Камп је окупио двадесет пет полазника из девет шабачких школа, међу којима је била и наша школа. Представници наше школе били су ученици Ивана Вујиновић, VII1 и Стефан Јокић, VII2. Деца су се у друштву вршњака,у стимулативном окружењу, на занимљив и интерактиван начин упознавала са уметношћу и наукама као што су биологија, физика, електротехника, моделовање, вођени стручњацима који раде у овим областима. Ове године акценат је био на техничким наукама и развоју мануелних вештина.