У оквиру Дечје недеље, у петак 11. октобра, у ОШ „Јован Цвијић“ у Змињаку реализован је Спортски дан. У школском дворишту одржан је полигон спретности, уз учешће предшколаца и ученика првог и другог разреда, под вођством Немање Станимировића, наставника физичког васпитања. Ученици трећег и четвртог разреда такмичили су се у игри „између две ватре“, а победила је екипа четвртог разреда.

Ученици старијих разреда такође су узели учешћа, такмичећи се у штафетним играма и малом фудбалу.  Такмичење се одвијало у сали за физичко васпитање. Фокус је био на развијању спретности, борбеног духа и „фер-плеја“. Координатор активности ученика старијих разреда био је Драгутин Лукић, наставник физичког васпитања.

Разиграну атмосферу употпуниле су ревијалне утакмице у малом фудбалу и баскету  између ученика и запослених у школи.