У оквиру пројекта Обогаћене једносменске наставе, активности ученика шестог разреда у току месеца маја и јуна биле су усмерене на реализацију пројекта ,,Хотел за инсекте“. Ученици су правили различите предмете од природног материјала који могу бити дом солитарним врстама пчела и оса. Ученици су препознали значај солитарних врста пчела и оса јер су оне значајни опрашивачи. Солитарне врсте немају друштвене заједнице у којима живе, већ су самосталне. Основни проблем који ове врсте инсеката имају је недостатак места на којима могу живети и полагати јаја.

Из наведених разлога, ученици су од трске и дрвета правили ,,хотел“ за инсекте. Радови ученика су изложени у школском дворишту у Змињаку и Петловачи.

Ученици су у оквиру наведених активности развијали креативност и применили своје вештине. Квалитетно су проводили време у школском дворишту и међусобно су се дружили. Овим активностима су упознали биологију појединих врста солитарних инсеката, препознали њихов значај и допринели њихов заштити.

Јелена Мартиновић,
наставник биологије