У суботу, 11. маја 2024. године, одржано је Републичко такмичење из историје у ОШ „Свети Сава“ у Пироту. Учешће на такмичењу узеле су три ученице наше школе – Маја Милинковић, ученица осмог разреда, Анастасија Николић и Валентина Јокић, ученице седмог разреда. Ученица осмог разреда, Маја Милинковић, заузела је 2. место на Републичком такмичењу са освојених 46/47 бодова. Маја је доказала да се вредним радом и трудом стиже до великих резултата. Анастасија Николић је имала 35/45 бодова, док је Валентина Јокић имала 25/45 бодова. Ученице седмог разреда су постигле јако лепе резултате, али и стекле искуство на Републичком такмичењу и упознале своје вршњаке из других школа и градова. Све три ученице су показале велико знање из историје и постигле изванредне резултате на Републичком такмичењу.

Честитамо ученицама и менторки Кристини Милосављевић!