И ове, као и прошле школске године, ученице 8-1 разреда Ивана Ивановић и Ђурђа Јацановић постигле су изванредне резултате на такмичењима из српског језика. Обе ученице су ишле на оба такмичења која се организују у оквиру овог предмета – на такмичење из Српског језика и језичке културе и на Књижевну олимпијаду. На Општинском такмичењу из Српског језика и језичке културе које се одржало 17. марта 2019. године у Основној школи „Јанко Веселиновић“, Ивана Ивановић је освојила 1. место, а Ђурђа Јацановић 3. место. На окружном нивоу овог такмичења обе ученице су се пласирале међу само седам награђених на целом округу, тако што су освојиле 3. место.

На такмичењу из књижевности – „Књижевна олимпијада“ које се одржало 3. марта 2019. године у ОШ „Јеврем Обреновић“, Ивана Ивановић је освојила 1. место и пласман на Републичко такмичење које се одржава 11. маја 2019. године у Сремским Карловцима, а Ђурђа Јацановић је освојила 2. место. Пласман на Републичко такмичење имали су ученици са најмање освојених 18 бодова. Ивана је имала 19, док је Ђурђа имала 17 бодова и за мало пропуштену могућност да и она учествује на највишем нивоу такмичења из књижевности.

Честитамо ученицама и наставници Наташи Томић.