Основна школа „Јован Цвијић“ уписује у први разред децу рођену од 1.3.2012. до 28.2.2013.
Упис почиње 1. априла 2019. год.

Упис се врши понедељком, уторком , средом и четвртком у термину од 8.00 до 13.00 часова у секретаријату Школе, 015/292-532, односно петком у ИО Петловача, 015/273-038, у термину од 11.30 до 13.00 часова.

Добро дошли драги прваци.

Документа потребна за упис деце у први разред основне школе:

– Извод из матичне књиге рођених – општина (прибавља школа);
– Лекарско уверење о здравственом прегледу – Дом здравља (доноси родитељ);
– Потврда о припремном предшколском програму – предшколска установа;
– Доказ о пребивалишту – Полицијска управа (прибавља школа);
– Матични број детета и матични број родитеља – написан на папиру (доноси родитељ).

Министарство просвете је обезбедило нови софтвер који ће се користити за упис у први разред основних школа почев од школске 2019/2020. године. Документа попут извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученика могу се прибавити електронским путем у складу са Законом о електронској управи. Сагласно наведеном, родитељи неће више бити у обавези да школи, приликом уписа ученика достављају поменута документа у папирној форми већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име наведена документа прибави електронским путем.

Уколико желе, родитељи документа могу и даље по свом избору да достављају школи у папирној форми.