Завршна математичка свечаност за школску 2015/16. годину Друштва математичара у Ваљеву одржана је 9. и 10. јуна. На свечаности су додељенe награде и признања свим такмичарима који су освојили награде и похвале на редовним такмичењима у организацији Друштва математичара Србије и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, као и на такмичењу „Кенгур без граница“.
Међу награђеним ученицима су и ученици Основне школе „Јован Цвијић“, Никола Мирчић и Анђела Јелић, чији ментори су наставнице Татјана Алимпић и Милица Обрадовић.

Никола коме је недостајао само један поен за бронзану медаљу на међународном математичком такмичењу „Кенгур без граница“, заједно са својом наставницом татјаном Алимпић, присуствовао је лепо организованој свечаности Друштва математичара у Ваљеву.