Према управо објављеним резултатима међународног калиграфског конкурса Светосавље и наше доба, прво и треће место заузеле су ученице ОШ „Јован Цвијић“.

У категорији калиграфских радова прво место освојила је ученица седмог разреда Милица Чолић, док је треће место припало Анђели Дробац ученици осмог разреда.

Посебно је награђена и ментор калиграфске секције, Данка Милићевић, као један од најуспешнијих ликовних педагога чији ученици су учествовали на калиграфском конкурсу Светосавље и наше доба XXV, што нашој наставници није први пут на овом ликовном конкурсу дуге традиције.

Укупно осам калиграфских радова ученика ОШ „Јован Цвијић“ биће изложено пошто је још шест радова селектовано у ужи избор за награде. Поред награђених радова Милице Чолић и Анђеле Дробац, за изложбу су изабрани и радови ученика седмог разреда Анђеле Јелић и Николине Васић, као и Душана Маринковића, Катарине Чолић, Маријане Игњатовић и Теодоре Врућкић из петог разреда.

Резултати XXV КОНКУРСА „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБАˮ, могу се преузети и у документу:
XXV КОНКУРС „Светосавље и наше доба“ – 2017. VI КАЛИГРАФСКИ КОНКУРС