На конкурсу Светосавље и наше доба посебно је награђена наставница наше школе, Данка Милићевић као један од најуспешнијих ликовних педагога чији ученици су учествовали на овогодишњем калиграфском конкурсу.

У категорији старијих разреда награђен је рад ученице Николине Васић другом наградом.

Конкурс Светосавље и наше доба је међународни и републички конкурс у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Кола српских сестара Епархије бачке, Одбора за веронауку Епархије бачке, Центра за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружења војвођанских учитеља.

Завршна свечаност на којој ће бити уручене награде и отворена изложба ликовних и калиграфских радова биће одржана 14. 05. 2016. године, између два празника посвећена Св.Сави које прослављамо у мају: 10. маја када се обележава Спаљивање моштију Светог Саве на Врачару и 19. маја када се обележава Пренос моштију Светог Саве.

1 Comment

1. Pingback: Награде на међународном калиграфском конкурсу – Основна школа "Јован Цвијић"