Дечија недеља школске 2016-2017.

takmicarimatkviz2016

Дечија недеља је манифестација која се сваке године одржава почетком октобра и од које очекујемо да ученицима пружи разоноду, свест о дечијим правима, инвентиван приступ настави, игровни карактер слободних активности, забаву, хумор, спој радости, оригиналности и знања. Зато ће вас наслов овог чланка, можда, изненадити јер – како иду заједно забава и математика? Али, сваки наставни садржај и сваки предмет могу да се осветле ученицима из новог, другачијег угла уколико је наставник довољно предузимљив, креативан, слободан и посвећен.

Тако је наставница математике из наше школе Татјана Алимпић осмислила квиз знања из математике, а ученици су, организовани у четири екипе, у петак, 7. октобра 2016.г. били стављени на тест знања, сналажљивости и тимског представљања. Квиз је одржан у холу матичне школе уз присуство ученика виших разреда који су могли да навијају за своје фаворите, али и да провере и сопствено знање из овог предмета. Борба је била жустра и предана, сви учесници заслужују похвале, но, као што свака игра има победника, тако је и ова изнедрила најбоље – екипу ученика из Петловаче. Победницима, Миодрагу Андрићу, Луки Лацковићу, Анђели Јелић и Стефану Томићу честитамо, учесницима такође, а наставници математике пружамо руку у знак подршке и охрабрења да и убудуће приређује овако узбудљива такмичења.

Новинарска секција школе