На првом  Песничком матинеу, посвећеном промовисању дечијег  стваралаштва , који је у суботу, 28.9.2019.у 10 часова уприличен у сали Културног центра у Шапцу, учествовале су три наше ученице шестог разреда. Николина Адамовић, Сандра Тадић и Дајана Тадић у слободно време пишу поезију, те је  наставница српског језика Наташа Томић послала на   конкурс КЦ  по две њихове песме. Ученице су се нашле међу 30 ученика основних школа и своје  песме представиле публици. Трочлани жири, који су чиниле Kатарина Kулезић, професор књижевности, Миљана Чолић, професор књижевности и Тања Михаиловић, дефектолог, одлучио је да додели три награде. С поносом истичемо да је једна од награда припала  нашој ученици Дајани Тадић за песму „Сирена“. Друга песма са којом је награђена ученица наступила носи назив „У вилинском граду“, док су ученице Николина Адамовић и Сандра Тадић прочитале песме  „Срећа“,“Сара“,“Мама“ и „Вилин град“.

Нашим малим поетесама честитамо на учешћу, а ученици Дајани Тадић на награди. Све три ће, сигурни смо, и даље усавршавати свој поетски израз и развијати смисао за проналажење нових спојева слика, речи, идеја, мисли…