ОШ „Јован Цвијић“ организовала је Хуманитарну акцију фотографисања за Европски дан језика, а традиционално учествује и у активностима којима Европски дан језика обележава Културни центар Шабац. Претходне године представили смо језик Португалије, а ове године језик и и културу Грчке. Циљ овогодишње манифестације био је да се о различитим језицима и културама обавестимо посредством културе исхране тј. специфичних кухиња различитих народа. На тај начин ученици су се забавили, упознајући се са разноврсним кулинарским поднебљима, лековитим биљкама, зачинима, необичним воћем и поврћем, и учећи о здравој исхрани као императиву савременог доба. Манифестација се одржава на иницијативу Савета Европе. Новац прикупљен током манифестације уплаћен је у добротворне сврхе Удружењу родитеља деце оболеле од рака ЗВОНЧИЦА, при Институту за здравствену заштиту мајке и детета Србије у Београду. Сакупљено је 27600 динара, а у акцији су учествовале ученице осмог и шестог разреда Јелена Ракић, Ива Адамовић, Санела Бабић, Михаела Јацановић, Милица Ивановић, Наталија Секулић, Виолета Тадић, Ружица Симеуновић и Драгица Симовић из предшколске групе. Акцију су организовали и успешно реализовали наставници Данка Милићевић, Марија Којић, Веско Исаиловић и Маријана Гаврић.