Дана 13.4.2024. године, ученици млађих разреда имали су прилику да присуствују тематској радионици ,,Здраве навике“. Циљ ове радионице је био да ученици освесте важност постојања здравих навика, али и да сазнају како и на који начин их могу развијати, одржавати и унапређивати.

Патронажна сестра Радојка Тадић упознала је ученике са појмом здравих навика. Ученици су, потом, говорили које здраве навике примењују. Након саслушаног предавања које се тицало уноса довољне количине течности (најпре воде), раног легања на спавање и устајање, физичких вежби, времена проведеног напољу (дружење у природи), здраве исхране (пуно воћа и поврћа), редукованог времена проведеног за телефоном и компјутером, ученици су имали времена за дискусију са предавачем и постављање питања.