У среду, 20. априла, одржан је угледни час у школи у Змињаку. Реализатори овог часа-приредбе су учитељ веронауке Урош Ђурђевић, учитељ Веско Исаиловић и учитељице Снежана Ковачевић, Биљана Ракић и Мира Остојић.

Како је тема Ускрса присутна у плановима свих реализатора, они су окупили ученике од првог до четвртог разреда и представили обичаје везане за овај празник. Ученици првог разреда извели су Оче наш; четвртаци су били задужени за фарбање јаја (симболика Великог петка); ђаци другог разреда представили су обичаје Ускршњег јутра, а одржано је и такмичење у лупању јаја где је победу однела Драгана Тодић из 2-1; трећаци су извели три музичке нумере.

Час је одржан у холу школе уз присуство публике – ученика виших разреда и њихових наставника.