Градоначелник града Шапца, др Александар Пајић, посетио је угледни час физичког васпитања трећег и четвртог разреда у Петловачи. На управо завршеном спортском терену наставну јединицу Полигон са препрекама реализовала је наставница Биљана Тешић заједно са учитељицама Јелицом Исаиловић Илић и Лепосавом Андрић, у оквиру пројекта бесплатне школе спорта „Спорт у школе – Расти здраво“ који финансира Град Шабац. Нови спортски терен постављен је средствима прикупљеним од повраћаја пореза на имовину грађана МЗ Петловача, уз подршку града Шапца.

Ово је трећа успешно реализована инвестиција Града у ИО Петловача у текућој години, после замене целокупне столарије ПВЦ столаријом на школској згради (према прометној улици која је магистрални пут уграђени су прозори са трослојним стаклима – чиме је постигнута квалитетна звучне изолација) и реконструкције рачунарске, електричне и мреже видео надзора. Поред наведеног у току је и реализација замене ограде школског дворишта према улици Вука Караџића.