Драги ђаци и наставници, наша школа постала је богатија за неколико врсних наслова.

За љубитеље књижевности, ту су Атлас српских књижевника и Антологија српског песништва – десет векова. Обожаваоци епског народног песништва уживаће у Антологији народних епских песама у три тома. Сјајно илустрована Библија у 365 прича и слика одушевиће сваког читаоца. Летећи циркус физике одвешће вас на право, мало, научно путовање. За оне који воле да се баве историјом, ту су чак два нова наслова: Немањићи: творци српског духа и државе и Српски витезови у доба Немањића. У Енциклопедији живог света налази се све оно што не можете ни да замислите – од живог света у праисторији, преко птица и сисара, па све до људског тела. Приче за читање, смех и размишљање садржане су у 365 прича из целог света. На крају – посластица за најмлађе читаоце: Моја прва енциклопедија. Садржи сјајне илустрације, као и картице на отварање које ће вам заголицати машту.

Очекујемо вас у библиотеци школе да заједно уживамо у новим, читалачким авантурама!