У понедељак, 2.12. 2019, у ОШ „Јован Цвијић“ у Змињаку у склопу пројектне наставе биологије и пројекта који спроводи Kанцеларија за младе града Шапца, одржана је радионица поводом обележавања Међународног дана борбе против сиде.

Радионицу која је имала за циљ да подигне свест младих о HIV вирусу, превенцији, као и о важности здравих стилова живота, реализовала је Каролина Гајић. Знањем и позитивним примерима најбоље се бори против страха и предрасуда. У том смислу, јако је важно да се у још већој мери подигне свест становника о значају превенције, још у тако младом узрасту. Едукацијом и превенцијом указано је на један од најзначајнијих здравствених проблема у свету. Према Светској здравственој организацији (СЗО), најугроженију категорију чине млади узраста од 15 до 24 године. Радионица је била намењена ученицима седмог и осмог разреда основне школе.