Поводом Националног дана књиге који се обележава 28. фебруара, ученици школе у Петловачи, заједно са библиотекарком Светланом Петронијевић, учествовали су у акцији ,,Читајмо гласно“. Ову активност организује Друштво школских библиотекара Србије, а један од циљева ове акције је подстицање читања младих. Ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда читали су стихове познатих песника у школском дворишту – Стевана Раичковића, Мике Антића, Десанке Максимовић, Милоша Црњанског, Пеђе Трајковића и Бранка Миљковића. Преносимо вам делић атмосфере.

Ученице 5-2, Теодора Ристић и Ивана Милосављевић, читале су песму ,,Кад књиге буду у моди“, аутора Пеђе Трајковића.

Анђелко Лацковић из 6-2 читао је песму ,,Мизера“ Милоша Црњанског. Јана Алексић и Андрија Јовић из 7-2 заједно су читали песму ,,У мојој глави станујеш“ коју је написао Стеван Раичковић. Тамара Тодоровић из истог одељења читала је ,,Предосећање“ Десанке Максимовић, а Вељко Богдановић песму ,,Сенка“ Мирослава Антића. Ученици 8-2, Дајана Марковић и Жарко Ерцеговчевић, извели су песму ,,Узалуд је будим“ аутора Бранка Миљковића.

Надамо се да ће књиге опет бити у моди!